Wizja i misja przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez dyr. Grażyna Włoch
wtorek, 04 września 2007 21:28

MISJA PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W PRZEDBORZU

Nasze przedszkole zapewnia wychowankom bezpieczny, radosny i wszechstronny rozwój zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami i możliwościami. Kierujemy się filozofią traktowania każdego wychowanka indywidualnie i podmiotowo, respektując prawa dziecka. Struktura naszego przedszkola opiera się na zgodnym współistnieniu i współpracy trzech stanów:nauczycieli, przedszkolaków i rodziców. Dbamy o przyjazny klimat naszego przedszkola, aby dzieci czuły się w nim swobodnie, radośnie i bezpiecznie. Kształtujemy wrażliwość przedszkolaka na piękno przyrody, inspirujemy do działań twórczych stwarzając wiele okazji do wyrażenia uczuć i przeżyć w plastyce, śpiewie, muzyce, tańcu i różnych formach teatralnych. W naszym przedszkolu każde dziecko jest jednakowo ważne i kochane.

WIZJA ,,DOBRO DZIECKA NASZYM WSPÓLNYM CELEM” Stwarzamy przedszkole:

- otwarte i partnerskie:

•  przyjazne dziecku, rodzicom, środowisku,
        • wspierające i wspomagające rozwój każdego dziecka.

Mocne strony przedszkola:

• wszyscy pracownicy są życzliwi, mają doświadczenie, wiedzę i kierują się w swoich działaniach dobrem dziecka,
  • panuje miła, serdeczna i przyjazna atmosfera,
  • dzieci nowoprzyjęte otacza się szczególną opieką skracając czas adaptacji do nowych warunków,
  • dzieci są dobrze przygotowane do podejmowania nowych obowiązków w kl.0,
  • rodzice uzyskują rzetelne informacje n\t postępów i trudności swoich dzieci,
  • rodzice współpracują z przedszkolem, uczestniczą w organizowanych uroczystościach, włączają się do ich przygotowań,
  •  Rada Rodziców wspomaga działalność statutową przedszkola i troszczy się o pozyskiwanie dodatkowych środków pieniężnych.

Dokładamy wiele starań, aby dzieci, ich rodzice i opiekunowie dobrze się czuli u nas, mieli przekonanie iż są mile widziani.

Poprawiony: czwartek, 11 marca 2010 12:34