BIP

Odwiedziło nas:

Odsłon : 705533

LogowaniePODSUMOWANIE PRACY WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ ZA OKRES 09.2010 - 12.2010 W GRUPIE POPOŁUDNI PDF Drukuj Email
Wpisany przez AF   
poniedziałek, 03 stycznia 2011 22:23
Nasza grupa popołudniowa liczy 18 wychowanków. Znaczna część grupy to dzieci które we wrześniu pierwszy raz w życiu przekroczyły próg przedszkola przenosząc się w nowy dla nich świat. W odnalezieniu się w nowym środowisku pomagało nowym przedszkolaków pięcioro dzieci które uczestniczyły w projekcie ,, Wesołe przedszkolaki” już w ubiegłym roku. Grupa popołudniowa liczy jedenaścioro 3-latków, troje 4- latków i czworo 5- latków. Znaczna część grupy pochodzi z Przedborza, ale uczęszczają do nas również dzieci dojeżdżające z okolic naszego miasta. Mimo kilku łez na początku roku szkolnego dzieci bardzo szybko przyzwyczaiły się do nowej sytuacji jaką jest rozstanie z rodzicami. Wszyscy szybko zaakceptowali zasady panujące w naszej grupie i wdrożyli się do rytmu dnia panującego w czasie pobytu w przedszkolu. Czas spędzany przez dzieci w przedszkolu jest okazją do zabawy dowolnej z rówieśnikami, do uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych, do skorzystania z zajęć dodatkowych jakimi są: taniec, logorytmika, język angielski, rytmika i gimnastyka korekcyjna. Podczas zajęć dydaktycznych realizujemy tematykę zgodną z kalendarzem wydarzeń życia codziennego. Tematyka zajęć opracowywana jest w oparciu o pory roku, święta, zmiany w przyrodzie itp. Podczas zajęć popołudniowych dużo czasu poświęcałam czytaniu bajek, opowiadań i wierszy, których wybór często pozostawiłam dzieciom, aby w ten sposób zachęcić je do uważnego słuchania. Rozwijaliśmy również sprawność manualną poprzez rysowanie, kolorowanie czy wyklejanie itp. Znaczną część czasu poświęcałam zabawom ruchowym, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczą.Grupa popołudniowa to dzieci, które chętnie śpiewają i tańczą, biorą bardzo aktywnie udział we wszystkich zabawach ruchowych, uwielbiają zajęcia plastyczne, a szczególnie malowanie farbami i poznawanie nowych technik plastycznych. Grupa na ogół nie sprawia problemów dydaktyczno-wychowawczych, dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach i zabawach podejmowanych z inicjatywy nauczyciela, wykonują polecenia nauczyciela związane z czynnościami porządkowymi potrafią dostosować się do zasad i reguł panujących w grupie. W tym semestrze dzieci uczęszczające do grupy popołudniowej miały okazję uczestniczyć w balu andrzejkowym organizowanym tradycyjnie każdego roku w naszej placówce, uroczystość ta była okazją do integracji z dziećmi z innych grup poprzez wspólną zabawę na holu głównym. Ważnym wydarzeniem dla grupy była uroczystość mikołajkowa podczas której dzieci uczestniczące w programie ,, Wesołe przedszkolaki” miały okazję obejrzeć przedstawienie ,, Legenda o Św. Mikołaju” oraz otrzymać upominki. Aby uświetnić uroczystość zakończenia projektu ,, Wesołe przedszkolaki” dzieci z naszej grupy zaprezentowały mini inscenizację słowno-muzyczną o tematyce pożegnalno - jasełkowej.
Poprawiony: poniedziałek, 03 stycznia 2011 22:24
 


Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.