BIP

Odwiedziło nas:

Odsłon : 705517

Logowanie



"Cudowna podróż" w 3D. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Włoch   
wtorek, 09 listopada 2010 09:22

W ramach realizowanego przez przedszkole projektu „Wesołe przedszkolaki” grupa sześciolatków ( wych. Teresa Sujka) oraz część cztero i pięciolatków oraz dzieci z grupy popołudniowej wzięła udział w wycieczce autokarowej do Cinema City w Łodzi na film pt.: „Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata”3D.

Przed projekcją dzieci zjadły pyszne bułeczki i pączki popijając soczkiem lub herbatką, a następnie ruszyły spacerkiem do kina. Z dużym zainteresowaniem oglądały wystrój wnętrza poczekalni, prospekty, plakaty, a następnie zajęły wyznaczone miejsca.

Dzięki nowej technologii dzieciaki w towarzystwie Sammy’ego przeniosły się i poznały wspaniały świat oceanu. Wraz z uroczym, małym żółwiem wyruszają z kalifornijskiej plaży w 50- letnią podróż pełną przygód, niebezpieczeństw, wspaniałych efektów wizualnych, stworzeń morskich. Poznają Jaśka- lojalnego, oddanego przyjaciela towarzysza w pierwszych 10 latach życia Sammy’ego, a także Karolę, Ritę, Irenę, Florę i Francois.

Wraz z żółwikiem stają się nieświadomymi orędownikami ruchów ekologicznych i pacyfistycznych.

Film ten to wspaniała, wzruszająca opowieść o przyjaźni, dorastaniu. Film opowiada także o naszej planecie i o tym, że środowisko naturalne potrzebuje naszej troski i ochrony.

Po projekcji dzieci z wypiekami na twarzy dzieląc się wrażeniami wróciły do autokaru, aby udać się w drogę powrotną. W dobrych nastrojach przedstawiły krótki koncert, na który złożyły się piosenki poznane dotychczas w przedszkolu i nie tylko.

Film wywarł na dzieciach duże wrażenie. Podobały się postacie, sceneria, muzyka, a przede wszystkim to niesamowite wrażenie „bezpośredniego” towarzyszenia Sammy’emu.

W poniedziałek przelały swoje odczucia na papier. Prace są odzwierciedleniem wspaniałych przeżyć i wrażeń , których dzieci doświadczyły pierwszy raz . Rysunki są kolorowe,przedstawiające ich emocje po obejrzanym filmie 

Projekt „Wesołe przedszkolaki- projekt upowszechniający edukację przedszkolną oraz podnoszący jakość i atrakcyjność oferty przedszkolnej dla dzieci z gminy Przedbórz” sfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poprawiony: wtorek, 09 listopada 2010 09:43
 


Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.