BIP

Odwiedziło nas:

Odsłon : 705543

LogowanieSprawozdanie z pracy dydaktyczno-wychowawczej za pierwsze półrocze 2009/2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Poźniak   
sobota, 27 lutego 2010 18:29

SPRAWOZDANIE Z PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ - pierwsze półrocze 2009/2010

W tym roku szkolnym dzieci pracują na programie "Księga uśmiechu", wyd. Juka.Wiele uwagi w tym semestrze starałam się poświęcić na wyrabianiu samodzielności  , kształtowaniu współżycia w grupie. Rozwijałam zainteresowania pięknem przyrody ( dzieci czynnie brały udział w pięlęgnowaniu kwiatów w naszym kąciku przyrodniczym , brały udział w programie ekologicznym "Kubusiowi Przyjaciele Natury". W ramach realizacji tego programu dzieci brały udział w konkursie plastycznym :"Portret Wielkolasa -potężnego stażnika lasu" ., w sali stworzyliśmy kącik ekologiczny .Dzieci poznały wiele opowiadań , wierszy , inscenizacji , piosenek , doskonaliły sprawność manualną podczas zajęć plastycznych i technicznych oraz sprawności ruchowe podczas zajęć gimnastycznych .  W miesiącu listopadzie obchodziliśmy Dzień Marchewki .Wprowadziłam pogadankę na temat zdrowotnych właściwości marchewki.Zrealizowałam ten temat poprzez zajęcie plastyczne .W ramach realizacji programu , starałam się zachęcić dzieci do dbania o zwierzęta pzede wszystkim  w okresie zimowym .W związku z tym zostały zbudowane karmniki.W styczniu grupa obchodziła Zielony Dzień - w tym dniu wszyscy byliśmy ubrani na zielono , dzieci na śniadanie spożywały kanapki z zielonych warzyw.W tym dniu przedstawiłam dzieciom kolor zielony jako kolor przyjazny dla środowiska i otoczenia .W tym semestrze dzieci miały okazję spotkać się z panią pielęgniarką , policjantem , leśniczym .W tym semestrze dzieci brały udział w uroczystościach :Andrzejki , Mikołaj , Wigilia , Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , Dzień Babci i Dziadka , Jasełka , Bal Karnawałowy , Walentynki.W tym półroczu były organizowane konkursy : konkurs plastyczny "Portret Wielkolasa - potężnego strażnika lasu" , "Każdy przedszkolak Ci powie , że mleko =zdrowie" , konkurs muzyczny "Wesołe nutki na jesienne smutki", "Bajkowa Kraina "( przy udziale rodziców ) , oraz "Świąteczny aniołek", "Śmieciopotworek".W miesiącu grudniuodbyło się zajęcie otwarte -"Witaminy ukryte w piwnicy", rodzice mieli okazję zobaczyć , jak ich dziecko pracuje  .Dzieci chętnie uczą się wierszy , piosenek , biorą udział w zajęciach dydaktycznych , chętnie występują w uroczystościach przedszkolnych .Dzieci lubią pracować w książkach , a przede wszystkim w Kartach pracy .Tutaj mają możliwość malowania , rysowania , naklejania , stemplowania. Wyrabiają  sprawność  manualną , spostrzegawczość , logiczne myślenie .Metody stosowane podczas zajęć , samodzielne doświadczenia dziecka , sytuacje edukacyjne zaowocowały konkretnymi efektami: dzieci  rozumieją złożone polecenia , chętnie występują publicznie ,  wypowiedzi są płynnne , doskonale zapamietują wiersze , rymowanki , piosenki , przeliczają 1-6 , znają podstawowe figury geometryczne.Założone cele pracy dydaktyczno-wychowawczej w grupie 4 latków w pierwszym semestrze zostały zrealizowane . W drugim półroczu dzieci będą kontynuować program ekologiczny "Kubusiowi Przyjaciele Natury" , wzbogacać słownictwo , będę pracowała nad sprawnością manualną ręki , 

 

 

 

 

 

 


Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.