BIP

Odwiedziło nas:

Odsłon : 705518

LogowanieWesołe Przedszkolaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 grudnia 2009 09:59
logo.jpg

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


 

Samorządowe Przedszkole w Przedborzu realizuje projekt WESOŁE PRZEDSZKOLAKI współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Projekt realizowany będzie od stycznia 2009 roku do grudnia 2010 roku.

www.efs.gov.pl

Rok szkolny 2008/2009 ogłoszony został Rokiem Przedszkolaka dla podkreślenia ogromnego znaczenia wychowania przedszkolnego. Mamy świadomość, że warto aby dzieci korzystały z tej pierwszej formy edukacji, gdyż pierwsze lata życia dziecka, to złoty okres w ich rozwoju. Działania edukacyjne, pobudzanie rozwoju intelektualnego i społecznego dzieci, przynoszą najlepsze rezultaty właśnie w tym czasie. Jest to także najlepszy okres na zapobieganie ewentualnym, późniejszym trudnościom w nauce.

Wychodząc naprzeciw tym zadaniom, Przedszkole Samorządowe w Przedborzu realizuje projekt, którego celem głównym jest tworzenie warunków równych szans edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym z gminy Przedbórz i okolicznych (obszary wiejskie) oraz wzmocnienie atrakcyjności oferty edukacyjnej Przedszkola Samorządowego w Przedborzu w okresie najbliższych dwóch lat. W ramach projektu wsparciem objęte są dzieci z utworzonej grupy popołudniowej (od 3-5 lat) oraz dzieci w wieku od 4-6 lat z grup przedszkola dziennego. Dzieci korzystają z dodatkowej bezpłatnej oferty edukacyjnej, tj. zajęć dodatkowych z zakresu:

- logopedii w każdy piątek od godz. 11:00-13:00 - 4,5,6-latki (dzieci z grupy dopołudniowej a od 13:30-14:00 dzieci z grupy popołudniowej; osoba prowadząca (z Centrum Edukacji ATUT) - Aleksandra Walicka

- tańca we wtorki - dwie grupy 6-latków w czwartek - grupa popołudniowa osoba prowadząca p. Anna Krawczyk;

- gimnastyki korekcyjnej we wtorek- wszystkie grupy dopołudniowe, środa- grupa popołudniowa; osoba prowadząca p. Anna Wójcik

- języka angielskiego- poniedziałek- 4-latki i 2 grupy 6-latków czwartek- grupa 5- latków i grupa popołudniowa; osoba prowadząca p. Marcin Drozd.

- rytmiki - w piątek grupy 4,5,6-latków i grupa popołudniowa. Osoba prowadząca p. Aleksandra Walicka.

Kwalifikowanie dzieci do udziału w dodatkowych zajęciach logopedycznych oraz gimnastyki korekcyjnej prowadzone było na podstawie badań przesiewowych przeprowadzonych przez wykwalifikowane osoby (logopedę oraz lekarza ortopedę).

Zajęcia przedszkolne popołudniowe prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 13:00 do 16:00 przez wykwalifikowanego nauczyciela posiadającego bogate doświadczenie zawodowe. W ramach realizacji tych zajęć poruszane są zagadnienia z zakresu:

- edukacji społeczno – moralnej,

- edukacji językowej i literackiej,

- edukacji matematycznej

- edukacji przyrodniczej i ekologicznej,

- edukacji zdrowotnej,

- edukacji ruchowej.

Wszystkie wymienione wyżej treści są realizowane w sposób zintegrowany. Podstawowym celem tych zajęć jest umożliwienie dzieciom poznania się nawzajem, integracja w grupie. Dzięki nim nauczyciel ma możliwość zdobycia informacji o dzieciach, o ich umiejętnościach, możliwościach, ograniczeniach, zdolnościach i zainteresowaniach. Przyszłym uczniom uczestnictwo w zajęciach daje możliwość przedstawienia się na forum grupy, wzajemnego poznania, kształtowania relacji z innymi dziećmi i dorosłymi, budowania pozytywnego obrazu samego siebie. Podstawową formą prowadzenia wszystkich zajęć jest zabawa, która stanowi najbardziej naturalną i jednocześnie najskuteczniejszą metodę nauczania i uczenia się. Wszystko to w atmosferze pełnej akceptacji, serdeczności i bez porównywania z innymi.


  Pliki do pobrania:

Kartę zgłoszenia dziecka można pobrać ze strony internetowej: http://www.przedborz.bipst.pl/index.php?grupa=1025

  

,,Powędruj w podróż pełną przygód!”
-wycieczka autokarowa do Łodzi z okazji Dnia Dziecka.


W ramach realizowanego przez przedszkole projektu „Wesołe przedszkolaki - projekt upowszechniający edukację przedszkolną oraz podnoszący jakość i atrakcyjność oferty przedszkolnej dla dzieci z gminy Przedbórz” 26 maja 2009 r. wszystkie 6-latki wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyli na bardzo wyczekiwaną wycieczkę do Łodzi, z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. O godzinie 7:30 z pełnymi plecakami i roześmianymi buziami wyjechali w drogę dwoma wygodnymi autokarami. 

Na miejscu- z placu Manufaktury jedna grupa udała się z paniami oraz przewodnikiem do Muzeum Historii Miasta Łodzi, druga do Kinderplanety, aby po wyznaczonym czasie móc się wymienić miejscami oraz wrażeniami. Tam właśnie rozpoczęła się wędrówka pełna przygód i niezapomnianych wrażeń. Pałac Poznańskiego- to wyjątkowe miejsce, które udało nam się zobaczyć i zwiedzić. To duża zasługa pani przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom historię tego miejsca. W trakcie zwiedzania poszczególnych komnat przedszkolaki utrwalali literkę „p”, szukając wokół siebie przedmiotów zaczynających się na nią. Zrozumiały znaczenie słów: muzeum, eksponat, zabytek.Zobaczyły gabinet, salę balową, lustrzaną ,sypialnię, łazienkę i ogromny salon ze stylowym kominkiem, przy którym znajdowały się cztery płaskorzeźby z postaciami kobiet (czterech pór roku). Na koniec wszyscy porównywali swoje domy z wyglądem pałacu. 

Po wyjściu na zewnątrz dzieciaki chłodziły się wodą tryskającą z fontanny, bo zachęcała do tego piękna i słoneczna pogoda. Dzięki temu, że objęci jesteśmy realizacją projektu w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, bilety wstępu do Pałacu Poznańskiego i Kinderplanety zostały sfinansowane z pozyskanych środków unijnych. 

W Kinderplanecie rozpoczęła się prawdziwa zabawa, szaleństwa i figlowanie. Dzieci do woli mogły skakać w basenie z piłeczkami, strzelać piłkami z armatek, boksować w worki treningowe, jeździć na mini quadach (kupując żetony), skakać na bezpiecznych siatkach i materacach. 

A wszystko odbywało się w bajkowej scenerii, przy dźwiękach dziecięcych hitów. Przedszkolakom nie zabrakło energii do korzystania z wszystkich atrakcji Kinderplanety- największego placu rozrywki w Polsce- na obiekcie zamkniętym. Atrakcją była również możliwość poruszania się po ruchomych schodach i windą. 

Po wszystkich atrakcjach i ogromnych wrażeniach wszyscy z ochotą zjedli przygotowane przez naszą panią kucharkę smaczne kanapki, popijając herbatką z cytryną . 

6-latki zdały na szóstkę swój pierwszy egzamin samodzielności i zaradności bez pomocy i obecności swoich kochanych rodziców. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Poprawiony: środa, 05 maja 2010 08:55
 


Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.