BIP

Odwiedziło nas:

Odsłon : 693365

LogowanieZajecia grupowe z arteterapii prowadzone przez logopedów z PPP z Radomska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Wodzicka   
piątek, 10 marca 2017 08:54

W dniu 10.03.2017 r.w Samorządowym Przedszkolu  odbyły się zajęcia grupowe z arteterapii . Zostały one przeprowadzone w grupach dzieci 5-6 letnich przez logopedów  z Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej z Radomska..

Cele arteterapii:

1) Terapia polegająca na wzroście zdolności percepcyjno – poznawczych, socjalizacji, uzewnętrznianiu przeżyć i doznań, usprawnianiu możliwości ruchowych.

2) Relaksacja pozwalająca na odreagowanie wewnętrznych napięć, niepowodzeń, frustracji i agresji.

Cele szczegółowe arteterapii: 1) Pobudzanie wszechstronnego rozwoju ucznia. 2) Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych. 3) Stwarzanie możliwości do własnych wypowiedzi za pomocą różnorodnych środków artystycznych. 4) Wyposażenie w niezbędne umiejętności plastyczne oraz wiedzę z tego zakresu. 5) Rozwijanie sprawności manualnej. 6) Podnoszenie poziomu samoakceptacji. 7) Rozładowanie negatywnych napięć, emocji i agresji. 8) Poznanie różnego rodzaju materiałów do wykorzystania w procesie tworzenia.

Poprawiony: piątek, 10 marca 2017 09:15
 


Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.