Grupa 5 latków-sprawozdanie podsumowujące 1półrocze roku szk. 2009/2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Wodzicka
czwartek, 25 lutego 2010 16:47

Sprawozdanie podsumowujące1 półrocze  roku szkolnego

2009-2010 w grupie 5 latków

Grupa 5-latków to bardzo wyjątkowe dzieci , które będąc zbiorowiskiem przeróżnych i silnych osobowości utworzyli wspaniałą grupę . Oceniając ich jako grupę muszę wymienić ich następujące atuty:
- bardzo głodni wiedzy , chętnie poszukujący ciekawych zagadnień już we własnym domu
-przestrzegają obowiązujących zasad kulturalnego zachowania zarówno w sali zajęć , łazience oraz podczas posiłków
-aktywnie uczestniczą w proponowanych zajęciach i zabawach
-chętnie poznają nowe piosenki , wiersze , tańce i wykorzystują je w zabawach tematycznych
-nie okazują znużenia ani znudzenia nawet podczas dłuższych zajęć , oczekują na każde kolejne zajęcie
-lubią wykonywać wszystkie prace twórcze i odtwórcze a poziom wykonania tych prac jest na dobrym poziomie .
Efekty tej dobrej pracy z dziećmi widoczne były :
-podczas codziennych zajęć dydaktycznych
-w trakcie przygotowanych uroczystości przedszkolnych takich jak : Andrzejki, Mikołajki, Jasełka , Dzień babci i Dziadka , Walentynki, Bal Karnawałowy ,

Dzieci z grupy 5 latków brały również udział w wielu konkursach plastycznych

-ogólnopolski  konkurs plastyczny na temat „ Każdy przedszkolak to powie, że mleko równa się zdrowie”

-konkurs na najładniejszą kukiełkę do bajki Kopciuszek”

-bożonarodzeniowy konkurs plastyczny na najładniejszego „Aniołka „Świątecznego

W ramach realizacji programu ekologicznego „Kubusiowi przyjaciele przyrody 5  latki  brały udział w konkursach plastycznych na temat :

-„Wielkolas –obrońca lasu”

- „Śmieciowy potworek”

Obchodziły również Dzień Marchewkowy i Zielony Dzień. Jak również odbyły się 3 zajęcia dydaktyczne związane z tym tematem.

Grupa  dzieci 5 letnich pracuje na pakiecie książek” Nasze przedszkole „ w oparciu o program  „Nasze przedszkole”  Jest to roczne przygotowanie dzieci 5 letnich do nauki w szkole. Pakiet składa się z 5 książek -kart pracy i książki „Prace plastyczne.” Prace plastyczne wykonywane przez dzieci z tej książki  są bardzo trudne i wymagają  od nich  zdolności plastycznych. Techniki plastyczne tam zawarte są  nowe, różnorodne. Część dzieci potrzebowała  pomocy przy wykonaniu tych prac. Systematyczna praca spowodowała ,ze obecnie   dzieci te dobrze sobie radzą z tymi technikami plastycznymi. Dzieci 5 letnie zgodnie z nowym programem odbywają zajęcia z zakresu edukacji przygotowującej ich do nauki czytania, pisania i z zakresu matematyki.

W roku szkolnym 2009\2010 podlega diagnozie gotowości szkolnej. Diagnozą ta zostały objęte dzieci najzdolniejsze i najsłabsze. W grupie tej  wyłoniłam dzieci leworęczne. Zauważyłam duże postępy wśród  słabych dzieci, które w wrześniu były bardzo słabe, mało samodzielne. W drugim półroczu będę realizować tematykę zgodną z programem i przygotowywać dzieci do nauki w szkole.

Poprawiony: piątek, 26 lutego 2010 15:51